Kanada yüksek lisans programları öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir. Sunduğu geniş olanaklar ve imkanlar sunulduğunda tercih etmek için sebeplerin arttığını kolaylıkla görebiliriz.

Eğitim süresince yarım zamanlı, eğitim sonrasında tam zamanlı ve ardından sağlanan göçmenlik hakkı gibi birçok avantajdan dolayı Kanada yüksek lisans programlarını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

Kanada yüksek lisans fiyatları ortalama olarak 12.000 C$ ile 20.000 C$ arasında değişiklik göstermektedir.

Kanada yüksek lisans başvuruları gerçekleştirilirken adımların doğru atılması tüm eğitim ve eğitim sonrasındaki süreci ilgilendirmektedir. Özellikle öğrenci adaylarının aklındaki “Kanada yüksek lisans ücretleri ne kadar ?”, “Kanada’da yüksek lisans yapma şartları nelerdir ?” gibi birçok soru vardır.

Kanada’da yüksek lisans yapmak isteyen öğrencilerin sayısı her geçen gün artmaktadır. Özellikle eğitim süresince yarım zamanlı çalışma izni, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni ve sürecin sonunda göçmenlik hakkı tanıyor olması tercih edilmesindeki en önemli sebeptir.

Kanada Yüksek Lisans

Kanada’da yüksek lisans programları temelde ikiye ayrılmaktadır. Tezli veya Tezsiz yüksek lisans programlarına katılım sağlayabilirsiniz.

Tezsiz Yüksek Lisans Programı

Bir senelik programlardır. Sosyal bilimler bölümlerinin ücretleri daha düşükken, Mühendislik vbg. bölümlerin programları biraz daha yüksektir.

 

Kanada Yüksek Lisans başvurularınızı Kanada Kültür Merkezi ile gerçekleştirin; Hayallerinize bir adım daha yaklaşın.

Kanada Tezli Yüksek Lisans Programları

İki senelik programlardır. Programlara katılım için belli koşullar vardır. Diploma puanınız , dil bilginiz bunlardan sadece iki tanesidir. Detaylı bilgi almak için , merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Ücretleri ortalama olarak : 28.000 Kanada Dolarıyla , 44.000 Kanada Doları arasındadır. Eğitim alırken , çalışma izniniz olacağı için geçiminizi kolaylıkla sağlayabilirsiniz.

Peki, Kanada’da Yüksek Lisans Katılım Şartları Nelerdir

Belirtmekte fayda var ki; Diploma puanınız her ne olursa, olsun bir yüksek lisans programına katılma şansınız vardır.

  • Okulların, sizden istedikleri ilk şart yeterli İngilizceveya Fransızca dil bilgisidir.
  • Kayıt tarihlerinde başvuru işlemleri gerçekleştirmelidir. Sizden istenilen evraklar tamamlanmalı, gerektiği tarihte okullara teslim edilmelidir. Merkezimiz üzerinden alacağınız danışmanlık hizmeti sayesinde bu işlemleri sizler adına gerçekleştiriyoruz.
  • Öğrencinin lisans mezunu yada son sınıf öğrencisi olması ve en düşük 3.00 ortalamasına sahip olması. Bununla ilgili olarak merkezimizle iletişime geçebilirsiniz.

Hem Eğitim Alın, Hem de Çalışın !

Eğitim alırken çalışma fikri oldukça sıcak geliyor. Öyle değil mi? Kanada devleti ülkesinde yüksek lisans ve benzeri eğitim programlarına katılım sağlayan öğrencilere bu imkanı sunmaktadır.

Haftada 20 saate kadar sahip olacağınız çalışma hakkı ile oradaki geçiminizi kolaylıkla sağlayabilir, yeni bir hayat deneyimi elde edebilirsiniz.

 

Kanada Yüksek Lisans Ücretleri

Kanada yüksek lisans ücretleri merak edilen konuların başında yer almaktadır. Ancak birçok farklı faktöre göre Kanada yüksek lisans ücretleri değişiklik göstermektedir. Kanada’da yüksek lisans yapacağınız bölüm, üniversite ve birçok faktör daha Kanada yüksek lisans ücretlerinı etkileyen faktörler arasındadır.

Kanada tezsiz yüksek lisans programları ortalama: 14.000-22.000 CAD arasındayken Kanada tezli yüksek lisans ücretleri 25.000 ile 44.000 CAD arasındadır.

Kaynak: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-yuksek-lisans

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir