Dünyanın en iyi üniversitelerine göz gezdirdiğimizde karşımıza birçok Kanada üniversitesi çıkmaktadır. Başarılı ve kaliteli bir eğitim imkanı sunan Kanada üniversiteleri: Tüm dünyadan öğrencilerin ilgi odağındadır.

Kanada üniversitelerinin fiyatları alternatifi ülkelere kıyasla çok daha ekonomiktir. Özellikle eğitim süresince yarım zamanlı çalışma izni, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni ve sürecin sonunda göçmenlik hakkı sunuyor olması en önemli tercih sebebidir.

Kanada üniversiteleri, sunduğu yüksek eğitim kalitesi ve eşsiz eğitim imkanlarıyla öğrencilerin en sık tercih ettiği programlardan birisi haline gelmiştir. Özellikle öğrenciler tarafından merak edilen “ Kanada üniversite fiyatları ne kadar ?”, “ Kanada da üniversite okumak zor mu ?” gibi sorular sıklıkla sorulmaktadır.

Özellikle Kanada Doları kurunun avantajıyla birlikte Kanada’da eğitim almak çok daha avantajlı hale gelmiştir. Vakıf üniversitelerinin fiyatlarının Kanada üniversitelerine yakın olmasından dolayı tercih edilmelidir.

Eğitim süresince öğrencilere çalışma izni hakkının verilmesi, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni ve sürecin sonunda vatandaşlık aşamasına kadar ilerliyor olması dahi Kanada da üniversite okumak için yeterli bir sebep olarak görülmektedir.

Öğrencilerin sıklıkla merak ettiği “ Kanada üniversite fiyatları ne kadar ?” sorusu içlerinde en fazla kafa karıştırıcı olanıdır.

Kanada Üniversite Fiyatları Ne Kadar ?

Öncelikle aşağıda yer alan Kanada üniversite fiyatlarının net değil, ortalama fiyatlar olduğunu ve net okul ücretlerinin bölümlere göre farklılık gösterdiğini hatırlatmak istiyoruz.

Sosyal bölümlerle, teknik bölümler arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Kanada üniversite fiyatları incelenirken muhakkak profesyonel destek alınmalıdır. Çünkü eğitim almak istediğiniz fakülte ve bölüm Kanada üniversiteleri fiyatlarını etkileyen en önemli faktördür. Kanada üniversiteleri başvurusu süresince adımların tamamı dikkatli atılmalıdır. Çünkü Kanada üniversitelerine başvuru süresince atacağınız her adım eğitiminizin temelini etkilemektedir.

Kanada üniversite fiyatları hakkında net bilgi almak için 0212 252 90 35 numarasını kullanarak Kanada Kültür Merkezi gönül rahatlığıyla iletişime geçebilirsiniz.

 Toronto Üniversitesi 44.000 – 54.000 CAD

 Mcgill Üniversitesi 18.000 – 47.000 CAD

– York Üniversitesi 20.000 – 23.000 CAD

 Simon Fraser Üniversitesi 21.000 – 24.000 CAD

 

Kanada da Üniversite Okumak

Eğitim süreci ve eğitim sonrasında öğrencilere sunduğu avantajları düşündüğümüzde Kamada da üniversite okumak için sebeplerin arttığını görebiliriz.

Eğitim süresince sağlanan yarım zamanlı çalışma izni, eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni ve göçmenlik hakkı tanıması tercih edilmesindeki en önemli sebeplerden birisidir.

Kanada da üniversite eğitimi hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için Kanada Kültür Merkezi ile iletişime geçebilirsiniz.

Kaynak: https://www.kanadakulturmerkezi.com/kanada-universiteleri.html

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir