Kanada dil eğitimi ve çalışma iznine dair öğrencilerin aklında birçok soru işareti bulunmaktadır. Özellikle “Kanada dil okulu ve çalışma izni bir arada oluyor mu ?” sorusu sıklıkla sorulmaktadır.

Kanada Dil Eğitimi Ve Çalışma İzni Var Mı ?

Dil eğitimi süreci ve giderleri göz önünde bulundurulduğunda çalışma fikri öğrencilere oldukça sıcak gelmektedir.

Ancak: Kanada dil okullarına katılım sağlayan öğrencilere resmi olarak çalışma izni verilmemektedir.

Bu kural çiğnendiği takdirde: Sınır dışı edilme ihtimaliniz dahi bulunmaktadır. Ancak Kolej, Üniversite, Master veya MBA programlarına katıldığınız takdirde çalışma izniniz vardır ! Detaylı bilgi almak, BAŞVURmak için aşağıdaki bilgi formunu doldurunuz.

Aşağıdaki Formu Doldurun: Ücretsiz Danışmanlık Hakkı Kazanın!

Kanada Hangi Eğitim Programlarında Çalışma İzni Vardır ?

Eğitim programlarına katılan öğrencilerin genellikle haftada 20 saate yakın çalışma izinleri mevcuttur. Öğrencinin şahsi giderlerini karşılaması için gayet makul bir ücrettir.

Kolej, üniversite, master, doktora gibi eğitim programlarında yarım zamanlı çalışma iznine sahip olacaksınız. Birçok programda eğitim sonrasında tam zamanlı çalışma izni, ardından göçmenlik hakkını elde edebileceksiniz.

Aşağıdaki Formu Doldurun: Ücretsiz Danışmanlık Hakkı Kazanın!

Ekonomik fiyatlarla Kanada’da Çalışarak EĞİTİM ALabilir, Kanada Göçmenlik şansını yakalayabilirsiniz. 

Özellikle Kanada üniversiteleri, kolejleri ve yüksek lisans programlarında öğrencilere sağlanan ekonomik fırsatlar ve eğitim alırken sağlanan yarım zamanlı çalışma izni en büyük avantajdır.

Kanada’da Çalışarak Eğitim AL – Kanada Vatandaşı OL!

Kanada Kültür Merkezi yöneticisi İsmail İNCE, Kanada’da Çalışarak Eğitim AL-Kanada Vatandaşı OL programını anlatıyor. 

 Kanada’da Eğitim Aldıktan sonra Kanada Vatandaşı Olmak artık daha kolay. Kanada Göçmenlik bakanlığı her sene mezuniyet sonrası Kanada’ya uyum sağlanması çerçevesinde mezuniyet sonrası göçmen alımı programını başlatmıştır.
Kanada ‘da Kolej, Üniversite ,Master yada Doktora Eğitimini tamamlayan öğrencilerin Kanada’da eğitimleri sonrasında  öncelikle Kanada’da oturum hakkına sahip olarak kanada Vatandaşı olabilmektedir. Bu programın adının   Canadian Experience Class denilmekte  ve Kanada Devleti bu program ile Kanada’ya eğitim amaçlı gelecek öğrencilerin hem istihdam yaratacağını  hemde ülkenin ihtiyacı olan göçmenlik programına katkı sağlayacağından göçmenlik başvurularını kabul etmektedir.

Kanada’da nasıl iş bulabileceğinizi bilmiyorsanız; Aşağıdaki videoyu sonuna kadar izleyerek öğrenebilirsiniz.

 Bu  program bütün üniversite eğitimi alan öğrencileri kapsamakta olup bu programın Kanada’da eğitim almak isteyen öğrenciler içinde gelecekteki yaşamlarında  büyük avantaj yaratmaktadır.  Programın başlangıcında öğrenciler ilk etapta eğitimleri süresinde part-time çalışma hakkına sahip olmakta ve Okul bittikten sonra öğrenciler tamamladıkları eğitim programının süresine göre  1 ile 3 Yıl arası çalışma izini alarak uluslararası iş deneyimine sahip  olmaktadır. Günümüzde Türk Öğrencilerin uluslararası alanda eğitim almış ve iş deneyimine sahip olmaları gerek Kanada içinde gerekse Türkiye’de büyük avantaj yaratmaktadır. Kanada’da Sağlanan Eğitim ve İş deneyimi sonrasında Kanada Devleti ülkesine gelen nitelikli öğrencileri uyguladığı program çerçevesinde ülkeye kazandırmak için önce oturum sonrasında ise vatandaşlık haklarından yararlandırarak var olan göçmenlik programını geliştirerek Kanada’da eğitim alan kişilere yönelik göçmenlik programını devam ettirmektedir.

 

Özetle Kanada Devleti  Kanada’da üniversite eğitimi sonrasında  ( Kolej, Üniversite-Post Graduate-Master-Doktora) öğrencilere eğitim alırken part-time çalışma hakki vermekte  ve sonrasında 3 yıla kadar full-time çalışma hakkı vererek  okul bitiminden sonra 1 yıl çalışan  öğrencilere öncelikle oturum hakkı sonrasında ise Kanada Vatandaşı olma yolunda kapıları açmıştır.
 

Aşağıdaki Formu Doldurun: Ücretsiz Danışmanlık Hakkı Kazanın!

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir